Serrapeptáza - Váš najlepší priateľ v boji s chorobami.

Serrapeptase môže pomôct pri týchto ochoreniach:

 •  Vysoký tlak
 •  Srdce a cievne ochorenia
 •  Astma
 •  Migréna a bolesti hlavy
 •  Cukrovka II a diabetická polyneuropatia
 •  Osteoporóza
 •  Zápal kĺbov, artritída, reumatoidná artritída
 •  Zápaly
 •  Ochorenia čreva
 •  Cystická fibróza prsníkov
 •  Skleróza multiplex
 •  Úrazy
 •  Športové úrazy
 •  Úľava od bolesti
 •  Proti starnutiu
 

 

Stručné vysvetlenie problémov

1. Zápal

Odborné štúdie poukazujú na to, že chronický zápal je prvým faktorom choroby aj starnutia. Zápal je následkom nesprávneho stravovania, životného štýlu, stresu, toxínov a liekov.

Čítať ďalej: Stručné vysvetlenie problémov

Zápaly

Čo majú upchatý nos, infekcia ucha a pooperačný opuch spoločné? Ich prvotnouje zápal. Naše telo zápal miluje aj nenávidí – zápal je prirodzenou odpoveďou potrebnou na ochranu tela a nástrojom v procese hojenia, ale spôsobuje aj bolesť a opuch, tvorbu hlienu a zosilnenie príznakov infekcie, ako sú začervenanie, pálenie a vznik tepla. Zápal v tele môže súčasne obmedziť fungovanie kĺbu, poškodiť kosť a viesť k problémom so srdcom a nervovou sústavou.

Čítať ďalej: Zápaly

Proti starnutiu

Starnutie alebo predčasné starnutie, ako vieme, je zapríčinené štyrmi aktívnymi problémami:

Čítať ďalej: Proti starnutiu

Zápal kĺbov, artritída, reumatoidná artritída.

Strava sa považuje za najdôležitejší prvok pri artritíde, teda diétna liečba bohatá na surové jedlá, zeleninu, vlákninu a nenasýtené tuky.  Odporúča sa, aby sa nekonzumovala strava, ktorá je výdatná na cukry, mäso, rafinované uhľohydráty a nasýtené tuky. Odstránenie alergénových, plesňotvorných a kyslotvorných jedál by malo byť prvým krokom k úspešnému liečeniu.

Čítať ďalej: Zápal kĺbov, artritída, reumatoidná artritída.

Úľava od bolesti

Proteolytické enzýmy účinkujú aj proti bolesti. Neutralizujú zápalové mediátory, ako sú kiníny a prostaglandíny, ktoré inak priamo vyvolávajú bolesti na nervových receptoroch.

 

Čítať ďalej: Úľava od bolesti

Osteoporóza

Je ochorenie, ked vápnik uniká z kostí, tieto sa stávajú krehké a ľahko sa môžu zlomiť. Môže sa tomu zabrániť a dá sa liečiť – ale ak sa nič nerobí, osteoporóza pokračuje bezbolestne, pokiaľ sa kosť nezlomí. Typické sú zlomeniny bedrovej kosti, stavcov a zápästia. Tieto prvé 2 vyžadujú hospitalizáciu a často veľké chirurgické výkony.

Čítať ďalej: Osteoporóza

Športové úrazy

Mnoho ľudí  všetkých vekových kategórií sa zúčastňuje na rôznych športových aktivitách, čo vedie k zvýšenému počtu úrazov. Bežné športové zranenia zahŕňajú: modriny, čiastočné alebo kompletné svalové trhliny, poranenia šliach, zápaly šliach, podvrtnutie.

Čítať ďalej: Športové úrazy

Diabetická polyneuropatia

Ide o veľmi časté ochorenie, zapríčinené škrobovými uhlohydrátmi a potravinami s vysokým podielom cukru, ktorý sa dostáva do krvi. Tieto podmienky sú asi u 20% bielejpopulácie. Pri nedostatku výživných látok vzniká diabetická neuropatia. Začína poškodením myelínových pošiev nervov na dolnej koncatine.

Čítať ďalej: Diabetická polyneuropatia

Úrazy

V Nemecku a iných európskych krajinách je Serrapeptase bežná v liečbe zápalových a úrazových opuchov. Väčšina výskumov tejto látky má európsky pôvod.

Čítať ďalej: Úrazy

Migréna a bolesti hlavy

Migréna nie je len bolesť hlavy. Tí, ktorí ju nikdy nemali, to nevedia pochopiť. Môže trvať niekoľko hodín, ale aj niekoľko dní a je spojená s pocitmi blikajúceho svetla, s pocitmi na zvracanie, zvracaním a dokonca dočasným oslepnutím.

Čítať ďalej: Migréna a bolesti hlavy

Skleróza multiplex

 

Pri tejto chorobe ide o chronické zápalové ochorenie centrálneho nervového systému, ktoré poškodzuje mozog, miechu a aj zrakové nervy. Príčiny vzniku sklerózy multiplex nie sú známe.  Ide o autoimúnne ochorenie. To znamená, že nervový systém je napadnutý vlastným imunitným systémom. Doteraz sa napriek rozsiahlym výskumom nepodarilo zistiť, prečo sa imunitný systém začne takto správať a považuje vlastné bunky za votrelca.
 

Čítať ďalej: Skleróza multiplex

Astma

Čo je to astma? Sú to viaceré podobné plúcne ochorenia, ktoré môžu mať rôzne príčiny. Môže ohrozovať život, a preto ju treba brať veľmi vážne. Farmaceutický priemysel nás presviedča, že príčiny astmy sú nielen genetické, ale sú ňou aj prach, roztoče, znečistenie prostredia a pacient nemá inú možnosť, ako stále brať lieky.

Čítať ďalej: Astma

Cystická fibróza prsníkov

 
Serapeptáza sa použila aj pri úspešnej liečbe cystofibrického ochorenia prsníka. V dvojito zaslepenej štúdii sa 70 ázijských pacientiek s naliatím prsníkov rozdelilo na liečebnú skupinu a skupinu s placebom.
 

Čítať ďalej: Cystická fibróza prsníkov

Srdce a cievne ochorenia

Angína pectoris, krvné zrazeniny, hlboké žilové zrazeniny. Čo je ich príčinou? Artérioskleróza sú vápnikové depozity a ateroskleróza sú tukové depozity, uložené vnútri cievnych stien. Tieto zužujú priesvit ciev a zhoršujú prekrvenie. Ako to vzniká a čo to spôsobuje?

Čítať ďalej: Srdce a cievne ochorenia

Ochorenia čreva

Asi 2 percentá populácie v súčasnosti trpí chorobou zápalu čriev, ktorá zahŕňa ulceróznu kolitídu a Crohnovu chorobu. Zjednodušene by sa dalo tieto choroby popísať ako zápalové procesy zažívacieho traktu. 
 

Čítať ďalej: Ochorenia čreva

Vysoký tlak

Mnoho ľudí v dnešnej dobe trpí vysokým krvným tlakom už od pomerne skorého veku. Dalo by sa povedať, že popri ostatných ochoreniach ako rakovina či cukrovka, sa aj toto ochorenie stalo jedným z civilizačných. Príčiny vysokého krvného tlaku sú najrôznejšie.

Čítať ďalej: Vysoký tlak