Účinky a použitie

Skleróza multiplex

Pri tejto chorobe ide o chronické zápalové ochorenie centrálneho nervového systému, ktoré poškodzuje mozog, miechu a aj zrakové nervy. Príčiny vzniku sklerózy multiplex nie sú známe. Ide o autoimúnne ochorenie. To znamená, že nervový systém je napadnutý vlastným imunitným systémom. Doteraz sa napriek rozsiahlym výskumom nepodarilo zistiť, prečo sa imunitný systém začne takto správať a považuje vlastné bunky za votrelca.

Imunitný systém útočí na myelín a spôsobuje jeho zánik. Myelínom sú obalené nervové vlákna v mozgu aj v mieche. Tento biely tukový obal tvorí vonkajšiu izolačnú vrstvu, vďaka ktorej sa skokovo šíria elektrické signály v nervovej sústave približne rýchlosťou 400 kilometrov za hodinu. Ak sa myelínový obal poškodí, nervové vlákno stráca schopnosť rýchleho prenosu impulzov a rýchlosť klesá asi na 4 kilometre za hodinu.Za normálnych okolností organizmus myelínový obal opraví, keďže však pri skleróze multiplex dochádza k zápalom opakovane a na rovnakých miestach, postupne sa v mozgovom tkanive začnú vytvárať jazvy, ktoré sú ďalšou prekážkou pri prenose nervových vzruchov. Podľa nich má choroba aj názov – sclerosis znamená jazvy a multiplex mnoho, teda mnoho jaziev. Nervové vlákna postupne strácajú funkčnosť.

Ako môže pomôcť serapeptáza ?

Príčiny vzniku sklerózy multiplex nie sú zatiaľ známe, existuje však účinná a kvalitná liečba tohto ochorenia, aj keď sa nedá vyliečiť, dá sa však úspešne potláčať, najmä ak sa včas diagnostikuje. Dnes už existuje široká škála medikamentóznej liečby a existujú aj rôzne alternatívne metódy, napríklad liečba včelím jedom. Evidujú sa tiež úspešné výsledky serapeptázou, nie sú však overené v štúdiách, preto sa predpokladá len ich účinok. Ten účinok sa predpokladá na základe toho, že serapeptáza ako účinná protizápalová látka rozpúšťa neživé tkanivá a jazvovité tkanivo. Jazvovité tkanivo sa vytvára práve na poškodených myelínových pošvách. Predpokladá sa, že serapeptáza ich odstraňuje, čistí takéto jazvovité tkanivo a umožňuje zlepšovať prechod nervových vzruchov cez takto obnovené a uzdravené tkanivo.

 

Skvelé množstevné zľavy!

Serrapeptázu Vám teraz ponúkame v našom eshope za výbornú cenu v Čechách aj na Slovensku. Okrem toho nájdete v elektronickom obchode Provitamin.sk množstvo ďalších produktov, ktorými sú kvalitné kanadské vitamíny, extrakty a výživové doplnky. Objednajte si enzým Serrapeptáza práve teraz a obnovte svoje zdravie tým najprirodzenejším spôsobom.

Kontakty

PROVITAMIN
Fraňa Kráľa 20
811 05 Bratislava
tel.: 0948 401 226

IČO: 45490376
DIČ: 1084938019

IČ DPH: SK1084938019

OU-BA-OZPI-2014/024485-2,
č. živ. reg. 110-194796