Účinky a použitie

Úrazy

V Nemecku a iných európskych krajinách je Serrapeptase bežná v liečbe zápalových a úrazových opuchov. Väčšina výskumov tejto látky má európsky pôvod.

V jednej odbornej lekárskej štúdii nemeckí výskumníci sledovali účinok Serrapeptase na pooperačný opuch a bolesť. V tejto štúdii bolo 66 pacientov, ktorí boli operovaní pre čerstvé roztrhnutie bočného väzu kolena. Na tretí pooperačný deň skupina, ktorá dostávala Serrapeptase, mala o 50% menší opuch ako druhá skupina. Pacienti, ktorí dostávali Serrapeptase, boli skôr bez bolesti ako druhá skupina a na 10. deň boli úplne bez bolesti. Druhé 2 skupiny pacientov s tradičnou liečbou s polohovaním, pokojom a ľadom nemali nijaké zmenšenie opuchu v tom istom čase. (Esch PM, Gerngross H, Fabian A, Fortachr Med,107(4):67.8, 71-2 1989 Feb 10)

Rozhovor Hilary Freemanovej s Leou Verity, 32-ročnou športovou manažérkou z Doncasteru v Yorkshire, ktorej zmenila Serrapeptase život: vyše 25 rokov trpela Lea Verity krutými bolesťami sánky a necitlivosťou tváre po úraze na ihrisku, ktorý utrpela ešte ako 6-rocná. Nehoda spôsobila poškodenie tkanív jej sánky, sprevádzané zápalom okolo kĺbu, svalovým kŕčom a pritlačeným nervom. Stav jej spôsoboval bolesť pri jedení a dokonca aj pri smiatí. Strávila mnoho nocí schúlená v agónii s fľašou teplej vody, priloženou na tvár, keď bežné analgetiká nezabrali. „Mala som niečo ako trvalú bolesť ucha a niekedy som mala ostrú, pichavú bolesť, ktorá mi, takpovediac, vyrážala dych“ hovorí. „Bolesť spôsobila, že som začala škúliť, postihlo to moje videnie a necítila som jednu stranu svojej tváre. Ked sa to zhoršilo, tak bolo nemožné, aby som otvorila sánku. Nebola som schopná otvoriť ju ani rukami. Ani doktori ani zubári nevedeli, ako mi pomôcť. Naznačovali, že moje problémy sú psychologické. Všetko, čo mohli urobiť, bolo z času na čas mi predpísať ibuprofen. Pred rokom mi diagnostikovali TMJ syndróm temporo-mandibulárneho kĺbu, ktorý doktori nevedia liečiť – mojou jedinou možnosťou boli silné lieky proti bolesti a prípadný riskantný chirurgický zákrok s nízkou šancou na úspech. Nenávidela som, že som bola závislou na liekoch proti bolesti. Majú nepríjemné vedľajšie účinky, ako dyspepsia (porucha trávenia) a nadbytok žalúdočnej kyseliny.“ Lea sa vzdala všetkej nádeje na uzdravenie. Potom vyskúšala Serrapeptase.

„Už po pár dňoch som spozorovala zlepšenie,“ hovorí Lea. „Citlivosť v tvári sa mi začala obnovovať a bolesť už nebola taká zlá. Po dvoch týždnoch som prestala užívať Ibuprofen (liek proti bolesti). Nemohla som tomu uveriť – bola som bez bolesti, stuhnutosť mojej sánky sa stratila a mala som znovu plnú citlivosť. Serrapeptase dosiahla viac za týždne ako roky ortodontickej liečby.“ Lein život sa dramaticky zmenil odvtedy, ako užíva Serrapeptse. „Znížila som dávku a som bez príznakov. Moje žalúdočné problémy zmizli, nespozorovala som žiadne vedľajšie účinky a cítim sa oveľa silnejšia.“ Akokoľvek, dnes Leu už nič nebolí. Užívala Serrapeptase počas dvoch mesiacov a jej príznaky zmizli takmer za noc.

Ďalšia štúdia sledovala účinnosť Serrapeptázy po operácii kĺbu kvôli chronickému hnisaniu. Liečili 174 pacientov – 88 dostávalo Serrapeptase 3 dni pred a 5 dní po operácii, 86 pacientov dostávalo placebo. Stupeň opuchu bol u pacientov liečených so Serrapeptase výrazne menší ako u druhej skupiny. Pacienti nemali žiadne vedľajšie účinky. (Tachibana M., Mizukosi 0, Harada Y., Kawamoto K., Nakai Y. Source: Pharmathera-peutica, 3(8):526-30 1984)

Bonnie O’Sullivan si opakovane čítal články z novín od Christine Thornovej (2004) o serrapeptáze, ktoré zneli tak úžasne aj pre jehodcéru Sandy. Obaja mali zdravotné problémy. Zohnal si Serrapeptase a začali ju obaja užívať. Dcéra si všimla zmiernenie svojej celotelovej bolesti už po užití prvej tabletky! Počas nasledujúceho dňa (len po 3 tabletkách) bol Sandin hlboký hrudný kašeľ oveľa lepší a zlepšil sa aj jej celkový pohľad na život. Hlavnou príčinou, prečo som ju začal užívať, je prevencia srdcového záchvatu a porážky, takže som nepozoroval rýchlu zmenu. No v priebehu troch dní som prestal túžiť po mliečnych výrobkoch – stratil som alergiu? (David Potteron: Therapy Weekly, September 2002)

Serrapeptase ničí neživé tkanivá, ako krvné zrazeniny, cysty a arteriálne (tepnové) povlaky a blokuje zápalové procesy. Tu je príbeh mladej ženy, ktorá šesť rokov trpela bolesťou chrbta následkom motocyklovej nehody. Po desiatich dňoch užívania Serrapeptase sa jej bolest stratila. Ak odhliadneme od športových zranení a iných príčin bolesti, enzým je určený na liečbu stavov, ako zápaly kĺbov (artritída), fibromyalgia, chronická obštrukčná pľúcna choroba, zápalové ochorenie čreva a dokonca aj na sklerózu multiplex.

Skvelé množstevné zľavy!

Serrapeptázu Vám teraz ponúkame v našom eshope za výbornú cenu v Čechách aj na Slovensku. Okrem toho nájdete v elektronickom obchode Provitamin.sk množstvo ďalších produktov, ktorými sú kvalitné kanadské vitamíny, extrakty a výživové doplnky. Objednajte si enzým Serrapeptáza práve teraz a obnovte svoje zdravie tým najprirodzenejším spôsobom.

Kontakty

PROVITAMIN
Fraňa Kráľa 20
811 05 Bratislava
tel.: 0948 401 226

IČO: 45490376
DIČ: 1084938019

IČ DPH: SK1084938019

OU-BA-OZPI-2014/024485-2,
č. živ. reg. 110-194796