Účinky a použitie

Zápal kĺbov, artritída, reumatoidná artritída.

Strava sa považuje za najdôležitejší prvok pri artritíde, teda diétna liečba bohatá na surové jedlá, zeleninu, vlákninu a nenasýtené tuky. Odporúča sa, aby sa nekonzumovala strava, ktorá je výdatná na cukry, mäso, rafinované uhľohydráty a nasýtené tuky. Odstránenie alergénových, plesňotvorných a kyslotvorných jedál by malo byť prvým krokom k úspešnému liečeniu.

Vo všeobecnosti, akékoľvek jedlo môže priamo či nepriamo zapríčiňovať a podporovať vznik reumy. Najväčšími nepriateľmi sú kravské mlieko a syry, pšeničná múka a výrobky z nej, bravčové a teľacie mäso, paradajky, zemiaky a iné glukotvorné jedlá. Úprava črevnej mikroflóry sa dosahuje v prvom rade úpravou stravy a dopĺňaním probiotík.

Konzumácia správnej potravy a výživových doplnkov je málo užitočná, ak nastáva nesprávne štiepenie a vstrebávanie živín z požitej potravy. Keďže mnohí pacienti trpia nedostatkom tráviacich faktorov, akými sú hlavne tráviace enzýmy a kyselina chlorovodíková, nekompletné trávenie je častou príčinou artritíd.

Všeobecne platí nutnosť obmedziť alebo vylúčiť prijem živočíšnych tukov a nasýtených mastných kyselín (Omega6) a zvýšiť prijem nenasýtených mastných kyselín (Omega3), konzumácia ľanového oleja je tiež značne nápomocná.

Dalo by sa zhrnúť, že základným a nevyhnutným predpokladom úspešného liečenia zápalov kĺbov a reumatoidnej artritídy, je komplexná zmena stravy, účinná detoxikácia tela a črevného traktu. Prijímaním vitamínu B3, B5, vitamínu C, E, bóru, medi, mangánu, selénu, zinku, aminokyseliny ako Tryptofán, bioflavonoidu Quercetín, enzýmu Bromelain a iných vhodných a potrebných látok, ako napr.Glukosamínu sulfát, Betainu HCl (kyselina chlorovodíková) Pankreatínu a iných, je možné postupne upraviť zdravotný stav kĺbov. Dôležité je taktiež prijímať vhodné probiotiká, často konzumovať zázvor v strave. Aplikácia tepla spojená s vhodným cvičením rovnako vhodne napomáha liečeniu.

Ako môže pomôcť serapeptáza ?

Ľudia serapeptázu v prvom rade používajú na úľavu od bolesti. Ide o rôzne druhy bolesti, ale hlavne o bolesti spôsobené artritídou alebo reumou, bolesti svalov, kĺbov či dutín. Zmierňuje chronickú bolesť tým, že blokuje v tele uvoľňovanie amínov (prirodzené chemické látky) vyvolávajúcich pocit bolesti v zapálenom tkanive. Znižuje zápal tým, že zrieďuje tekutiny, ktoré sa tvoria v dôsledku zápalových podmienok, a prispieva k ich odvádzaniu. Tým urýchľuje aj obnovenie tkaniva. Ako proteolytický enzým odbúrava odumreté alebo poškodené tkanivo (bez poškodenia živého tkaniva) tým, že tieto proteínové vedľajšie produkty rozpúšťa. Pôsobí ako mukolytický enzým prispievajúci k rozpúšťaniu hlienu, ktorý má proteínovú bázu.

Skvelé množstevné zľavy!

Serrapeptázu Vám teraz ponúkame v našom eshope za výbornú cenu v Čechách aj na Slovensku. Okrem toho nájdete v elektronickom obchode Provitamin.sk množstvo ďalších produktov, ktorými sú kvalitné kanadské vitamíny, extrakty a výživové doplnky. Objednajte si enzým Serrapeptáza práve teraz a obnovte svoje zdravie tým najprirodzenejším spôsobom.

Kontakty

PROVITAMIN
Fraňa Kráľa 20
811 05 Bratislava
tel.: 0948 401 226

IČO: 45490376
DIČ: 1084938019

IČ DPH: SK1084938019

OU-BA-OZPI-2014/024485-2,
č. živ. reg. 110-194796