Pôvod a zloženie

Serrapeptáza

  

Silkworm 300x217

 

Čo je to serapeptáza?

Serapeptáza je enzým, ktorý produkuje priateľská baktéria žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej. Živé organizmy si vytvárajú enzýmy, aby dokázali urýchliť špecifické chemické procesy. Serapeptáza je proteolytický enzým, ktorý pomáha vstrebávať bielkoviny.

Pre chov priadky morušovej je serapeptáza absolútne nevyhnutná pre prežitie. Keď totiž dokončí svoju premenu na nočného motýľa, bez tohto enzýmu by zostala uväznená vnútri zámotku, ktorý je upradený z pevných vlákien hodvábu. No vďaka účinným rozkladu vlastnostiam serapeptázy s tým móla nemá žiadny problém.
Zaujímavosťou je, že látky, s ktorými enzýmy reagujú, sú veľmi špecifické. Vďaka tomu serapeptáza rozkladá len neživé enzýmy, ako napr. Zámotok z vlákien hodvábu, a nie tie, z ktorými je tvorené telo priadky morušovej.

 

Výhody serapeptázy

Napriek tomu, že serapeptáza má v prírode len veľmi špecifickú úlohu, pomocou výskumov bolo zistené, že ponúka aj niekoľko prospešných "vedľajších" účinkov pre ľudské telo. Keď sa tento enzým požije orálne nalačno, tak sa cez múr v tenkom čreve dostane sa do krvného obehu.

Po uvoľnení do tela pomáha odbúravať odumreté časti buniek, ktoré inak spôsobujú zápal a prílišné zaťažovanie imunitného systému. Tiež pomáha znížiť hromadenie tekutín, čím sa uľahčí odvod škodlivých látok z tela.

Výsledkom je, že serapeptáza rapídne znižuje zápal a zároveň urýchľuje regeneráciu tkanív. Tiež dokáže zredukovať bielkoviny, ktoré tvoria tkanivo jaziev, krvné zrazeniny, cysty, hlien, usadeniny v cievach a pod. Ako je už spomenuté vyššie, serapeptáza nepoškodzuje živé tkanivá, teda nepredstavuje žiadnu hrozbu.

Serapeptáza zmierňuje bolesť a zápal

Serapeptáza dokáže zmierniť bolesť aj zápal. Presnejšie povedané, keď sa človek zraní, bielkoviny obsiahnuté v krvnom obehu sa začnú hromadiť v mieste zranenia. Majú za úlohu zničiť baktérie, alebo iné škodlivé elementy, ktoré by mohli infikovať ranu. No toto hromadenie tekutiny spôsobuje opuch a zápal.

Vďaka serapeptáze sa však nahromadená tekutina odbúrava, čím redukuje opuch a zápal, lebo z rany odstráni neživej bielkoviny a tým živým umožní pokračovať vo svojej úlohe regenerácie a čistenia.

Schopnosť redukovanie nahromadenej tekutiny tiež napomáha pri liečbe opuchov. Niet divu, že tento enzým sa rýchlo stal obľúbeným výživovým doplnkom, a to najmä pre ľudí trpiacich zápaly a opuchy nosoústnych dutín (nosa, uší, krku a pod.)

Serapeptáza tiež dokáže zabrániť uvoľňovaniu bolesť vyvolávajúcich amínov, ako je bradykinín - tento amin zužuje cievy a spôsobuje precitlivenosť nervových zakončení v rane na teplo a dotyk. Serapeptáza je tým pádom schopná redukovať bolesť a precitlivenosť pri zraneniach.

Vzhľadom na tieto prospešné účinky je serapeptáza bezpečnejšie alternatívou, ako dlhodobé užívanie nesteroidných protizápalových liekov.

Serapeptáza štiepi fibrín

Serrapeptáza znižuje hromadenie fibrínu v tele, čím znižuje riziko vzniku krvných zrazenín a cievnych usadenín.

Fibrín je proteín, ktorý sa v ľudskom tele tvorí pri zraneniach a je zodpovedný za tvorbu krvných zrazenín a jaziev. Keď ho telo produkuje v primeranom množstve, tak zabraňuje prílišnému krvácanie z rany, teda podporuje zrážanlivosť. Táto vlastnosť je dôležitou súčasťou liečebného procesu. No ak sa fibrínu vyprodukuje príliš, môžu sa tvoriť krvné zrazeniny a tým sa zvyšuje riziko smrteľných zdravotných problémov, ako napr.. infarkt, mŕtvica, či hlboká žilová trombóza. Komplikácie spôsobené fibrínom môžu viesť aj k radu chronických progresívnych ochorení, ako je Alzheimerova choroba, endometriózy a fibrocystické ochorení prsníka.

Výskumy však našťastie ukázali, že sa dá zabrániť nadmernej produkcii fibrínu. Riešením sú enzýmy, ktoré ho dokážu štiepiť, medzi ktoré patrí aj serapeptáza. Vďaka tejto vlastnosti sa stáva zdraviu prospešnou v prevencii krvných zrazenín, zjazvenie tkanív a kardiovaskulárnych ochorení.

Serapeptáza dokáže tiež znížiť počet bielych krviniek, ktoré sa produkujú v dôsledku respiračných zápalov. Hromadia sa v mieste infekcie, aby zabránili šíreniu škodlivých baktérií, ale niekedy majú tendenciu premnožia sa a tým spôsobujú zápal.

Serapeptáza redukuje nahromadené tekutiny a opuch

Bolo preukázané, že tento enzým pomáha odvádzať tekutinu z opuchov, ktoré sa tvoria pri zraneniach. Regenerácie tkaniva sa tým značne zvýši. Preto sa serapeptáza často užíva pri atletických zraneniach a ako prevencia proti opuchom po operáciách. Serapeptáza tiež znižuje mnoho ďalších sekrétov ako napr.. hlien, takže je vhodným doplnkom pre udržiavanie respiračného zdravie.

Skvelé množstevné zľavy!

Serrapeptázu Vám teraz ponúkame v našom eshope za výbornú cenu v Čechách aj na Slovensku. Okrem toho nájdete v elektronickom obchode Provitamin.sk množstvo ďalších produktov, ktorými sú kvalitné kanadské vitamíny, extrakty a výživové doplnky. Objednajte si enzým Serrapeptáza práve teraz a obnovte svoje zdravie tým najprirodzenejším spôsobom.

Kontakty

PROVITAMIN
Fraňa Kráľa 20
811 05 Bratislava
tel.: 0948 401 226

IČO: 45490376
DIČ: 1084938019

IČ DPH: SK1084938019

OU-BA-OZPI-2014/024485-2,
č. živ. reg. 110-194796